tr_TR
en
off
Mobile View
Desktop View
 

Powered By Web Ticaret

Web Site Nedir ?
1149

Web sitesi nedir? Kişilere ya da kurumlara ait web sayfaları bulunmaktadır. Bu web sayfalarının ulaşılabilir hale gelmesi için de bir araya getirilmesi gerekmektedir. Ve, web sayfalarının toplamını bir araya getiren oluşuma da web sitesi adı verilmektedir. İnternette gerçekleştirmiş olduğumuz hava durumu ile ilgili bilgi sahibi olma, yemek tariflerini okuma, sağlık konularında bilgi sahibi olma gibi pek çok konuyu olanaklı hale getirirken yararlandığımız web sayfalarının, web sitesi içerisinde bulunduğunu belirtmeyi unutmamalıyız.
Web sitesi ne işe yarar sorusunun yanıtlarına bakmak istersek, web sitesinin genel olarak, bilgi paylaşımını olanaklı hale getirmek için açıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Web sitesi ile, nerede ne zaman kaç şiddetinde deprem olduğunu öğrenebiliriz. Yine bir web sitesi sayesinde haberler ile ilgili bilgi sahibi olabiliriz. Bir konu hakkında gerçekleştirilen tartışmalarda biz de fikrimizi beyan edebiliriz. Web sitesi sayesinde uçak rezervasyonu gerçekleştirebilir, turlara katıım için başvuruda bulunabiliriz…
Web sitesi neden gerekli? Eğer bir kişi hakkında bilgi sahibi olmak, o kişiyi tanımak, sevdiği sevmediği herşeyi bilmek, doğum tarihini öğrenmek… gibi konular hakkında tanımayı istiyorsak, bir web sitesine ihtiyacımız var demektir. Web sitesi neden gerekli sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de, bilgi paylaşımında bulunmak olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bir ünlü aşçı, bildiği tüm yemek tariflerini, ev hanımlarına, bir web sitesi aracılığı ile rahatlıkla verebilir.
Web sitesi neden gerekli sorusunun yanıtları arasında, insanlara güzel zaman geçirtmek de yer almaktadır. Bir fıkra sitesi ile, morali bozuk olan bir internet kullanıcısı rahatlıkla gülebilir. Boş zamanı çok olan bir insan bulmaca çözebilir, isteyenler de bir web sitesi aracılığı ile okey oynamanın keyfini yaşayabilirler.
Web sitesi neden gerekli sorusunun yanıtları arasında reklam amacı da yer almaktadır. Bazı kuruluşları tanıtmak için web sitesi oluşumundan yararlanılabilmektedir. Web sitesi neden gerekli sorusunun yanıtları arasında, bir yerin tanıtımından da söz edilebilmektedir. Bir şehrin ya da bir köyün tanıtımı için web sitesi oluşturulabilmektedir…